Kiedy używamy kosmetyków – zmieńmy stare przyzwyczajenia i zainspirujmy się ekologicznymi opakowaniami  

Należy wiedzieć, że niestety każdy kawałek plastiku, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany, w dalszym ciągu znajduje się na Ziemi. Organiczny plastik rozkłada się nawet 1000 lat. Dlatego też starajmy się ograniczać zużycie plastiku.

Co możemy zatem zrobić?

Należy wiedzieć, że warto jest szukać kosmetyków w szklanych butelkach, a także miejsc gdzie można je oddać. Na przykład firma lossi przyjmuje opakowania po swoich produktach. Za dostarczenie firmie trzech lub więcej szklanych opakowań otrzymujemy małe serum oraz torebkę nasion, na przykład lawendę. Z kolei kiedy do sklepu firmowego Yope przyniesiemy puste opakowanie na przykład po żelu, uzupełnimy je tym produktem. Na miejscy możemy też kupić szklaną butelkę wielokrotnego użytku.

Na rynku znajdziemy również opakowania pochodzące z recyklingu plastiku odzyskanego z oceanu. Warto wiedzieć, że pierwsza marką kosmetyczną, która w ten sposób tworzy opakowania odżywek i szamponów jest KEVIN.MURPHY. Znów firmy Lirene i Floslek produkują kosmetyki w opakowaniach typu refill, czyli z wymiennym wkładem, który umieszczamy w słoiczku po zużytym kremie. Warto też stosować „po prostu” mydeł w kostce, których popularność znów rośnie.

Wpłynęła na to nie tylko moda na ekologię, ale również coraz większa liczba osób narzekających na podrażnienia po żelu z detergentami SLES i SLS. Kostki są wytwarzane z użyciem tłuszczów, dzięki czemu nie wysuszają naskórka. Ich prosty skład jest idealny dla skóry wrażliwej, a nawet atopowej. Mydło ma wyższe pH, dzięki czemu nie wymaga konserwantów. Należy też wiedzieć, że podobne walory ma także szampon w kostce, wydajny, przyjazny środowisku i pakowany w ekologiczny papier.

Więcej na temat zdrowych i szkodliwych dla zdrowia substancji przeczytasz na stronie www.zdrowieonline.pl